Share:
 

Club Results

Grade RND Dates Home Team   Away Team Venue
West End One Day Cup 5 16 Jan 21 Woodville
3/208 CJ McInerney 108* BJ Turley 78*  D Clarke 2/42
def Sturt
207 BR Davis 84 T Kelly 69  BJ Turley 4/30 T Pinson 3/38 H THOMAN 2/37
Woodville Oval 
West End Mens 1st Grade 13 13 Mar 21
14 Mar 21
Sturt
5/290(dec) JP Dick 118 PJ Wilson 85 C Kelly 54  SW Tanner 2/52 T Riddle 2/57
drew Southern District
9/257 JL Barrett 129 CM Russo 50*  C Kelly 4/29 D Clarke 3/63
Price Memorial Oval 
West End Mens 2nd Grade SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Kensington
270 CA Leddicoat 82* TT Wundenberg 66 JP Cleggett 55  SG Woods 5/69 J O'Connell 2/41
def Sturt
119 WH Faulkner 27  AC Eckermann 6/34 JL Leiman 3/18
Park 25 (Oval 1) 
Statewide Super Womens 1st Grade GF 28 Mar 21 Sturt
2/163(cc) AV O'Neil 58 E de Broughe 36* JE Dooley 28 A Price 26*  
def Southern District
8/160(cc) H Armstrong 41 H Perry 29  AE Cawse 2/25 B Vogt 2/30
Park 25 (Oval 2) 
West End Mens 3rd Grade SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Glenelg
160 J Bartolo 35 J Muir 30 C Lee 26*  A Senior 6/59 JA Bennetts 2/25 C Kupke 2/38
def Sturt
132 J Anglberger 52  MM Tonkin 8/37
Camden Oval 
West End Mens 4th Grade 13 13 Mar 21 Southern District
drew Sturt
Adelaide High School (Oval 1) 
Under 16 Red GF 27 Mar 21
28 Mar 21
Sturt
7/96 SD Raphael 32*  R Sharma 3/12
def Adelaide
92 T Brown 31  JA Beckham 5/12 H Faulkner 3/12 W Young 2/15
Price Memorial Oval 
Under 16 White GF 27 Mar 21
28 Mar 21
Adelaide
126 RF Livingston 34 JA Burton 32  HE Pontifex 4/27 M Dean 2/22 G Khattri 2/24
def by Sturt
146 H Orchard 38 S Henderson 29  D Iussa 3/17 C Searle 2/16 CM Wood 2/39
Glandore Oval 
Under 14 Red GF 27 Mar 21
28 Mar 21
Sturt
122 F Polasek 42  RT Attenborough 4/16 JG Heidenreich 2/34
def by Adelaide
8/123 N Roberts-Thomson 40 J Appleton 40  H Barker 3/13 O French 2/20
Pulteney Grammar School Ovals (Atkinson Oval) 
Under 14 White SF 20 Mar 21
21 Mar 21
Sturt
76  R Rana 4/18 L Inglis 2/6 N Foster 2/15
def by Glenelg
107  A Singh 3/10 C Bradford 3/15 E Elton 2/23
Pulteney Grammar School Ovals (Harris Oval) 
Ray Sutton Shield GF 13 Dec 20 Sturt
8/169(cc) T Schulze 37 I Trewartha 31 L Doe 29  W Holland 2/29
def East Torrens
7/165(cc) A Zorzi 38 J Selvanayagam 25  L Bird 2/12 L Ranaldo 2/17
Price Memorial Oval 
Under 18 Shield 4 14 Jan 21 West Torrens
4/198 S Feleppa 57* L Terry 41 LP Edmunds 32 NL Maguire 26  W Young 2/24
def Sturt
194 H Matthias 62 R Els 50 LK Dumigan 34  J Hawke 3/24 OC Ellicott 3/27 N Marshall 2/42
Henley Grange Memorial Oval 
West End Twenty20 Cup 5 12 Jan 21 Woodville
4/99 CJ McInerney 50  
def Sturt
97 T Aitchison 27 BR Davis 26  BJ Turley 3/14 H THOMAN 2/13 TJ Edwards 2/15 CJ McInerney 2/16
Woodville Oval 
Statewide Super Womens 1st Grade Twenty20 GF 20 Dec 20 Northern Districts
10/117 SM Betts 48  B Vogt 3/14 AE Cawse 2/26 A Price 2/31
def by Sturt
5/152(cc) JE Dooley 74 E de Broughe 55  CA Dunemann 3/35
Karen Rolton Oval 
Statewide Super Womens 2nd Grade Twenty20 7 13 Dec 20 West Torrens
0/98 L Meyer 49* B Cheetham 45*  
def Sturt
3/97(cc) I Melegh 54*  
Henley Grange Memorial Oval 
Statewide Super Womens 2nd Grade SF 21 Mar 21 Southern District
1/55 C Seccafien 26*  
def Sturt
54  R Greenshields 2/5 K Trenerry 2/7 C Seccafien 2/22
Bice Oval 
Womens 1st Grade 17 28 Feb 21 Adelaide University
4/70  K Smith 3/7
def Sturt
69 K Smith 26  V Rajawat 4/8 P Channa 2/4 TD Kottahachchi 2/15
Park 12 (No. 2)